KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243280
nr 1524 3280
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Oljemålning, Armand Rossander (1914-1976), komposition. Signerad. Olja på duk, 66x79 cm, yttermått inklusive ram: 71x83 cm
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 27 februari 2023
kl 18:36:32
700 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
Armand Rossander
Läs mer om Armand Rossander